Menu

Zielona transformacja, dlaczego jej potrzebujemy?

20 lipca 2022

W świetle wielu badań, potwierdzających konieczność redukcji emisji dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji do atmosfery, koniecznością jest poszukiwanie nowych źródeł energii. Zielona transformacja, w której kluczową rolę odegrają odnawialne źródła energii powoli wchodzi w życie, dając nadzieję na czyste powietrze i skuteczną walkę o lepszą przyszłość naszej planety. 

O szkodliwości dwutlenku węgla wiemy wiele. Niestety, jego emisja wciąż pozostaje na wysokim poziomie. W raporcie podsumowującym ubiegły rok, Międzynarodowa Agencja Energetyczna poinformowała, że poziom emisji CO2 wyniósł rekordowe 36,3 mld ton. Za znaczną część wzrostu odpowiadało spalanie węgla. Te dane są alarmujące, dlatego wciąż trwa intensywne poszukiwanie alternatywnych rozwiązań, które dostarczą ciepło, jednocześnie nie zatruwając powietrza. Jak może wyglądać zielona transformacja?

Na lepsze jutro pracujemy już dziś….

… dlatego codzienne wybory, które mogą wydawać się z pozoru nieznaczące, jednak mają istotne przełożenie na jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy. Zielona transformacja już się zaczęła, a decydując się na rozwiązania, które pozwalają ograniczać emisję CO2, dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń. Jakie rozwiązania grzewcze można zakwalifikować jako przyjazne dla środowiska? Między innymi kotły kondensacyjne czy pompy ciepła z naszej oferty, którą wciąż rozszerzamy, mając na uwadze normy ekologiczne.

Energia odnawialna: przyszłość ogrzewania

Według Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, do którego należy Termet, ograniczenie wykorzystania paliw jest nieuniknione, jednak zielona transformacja powinna postępować stopniowo. Na całkowite przejście na odnawialne źródła energii potrzeba jeszcze czasu – aby ten proces  się powiódł niezbędna będzie kompleksowa termomodernizacja, dlatego obecnie, zanim ten proces został sfinalizowany, warto korzystać z urządzeń zasilanych gazem, który według unijnych norm jest “zielonym źródłem energii”.  SPiUG zwraca uwagę na to, że w przyszłości zainstalowane już urządzenia zasilane paliwami gazowymi będą działały inaczej niż obecnie, a ich bazą będzie energia odnawialna. Będą bardziej efektywne (np.: układy hybrydowe z kolektorami słonecznymi i pompami ciepła, gazowe pompy ciepła, jednostki mikrokogeneracyjne, a także kotły kondensacyjne) i oparte na wykorzystaniu gazów, takich jak biometan czy zielony wodór. Nad wykorzystaniem tego ostatniego w ogrzewaniu gospodarstw domowych Termet pracuje wraz z Politechniką Warszawską i spółką Fuel Cell Poland. Celem projektu ma być stworzenie mikrokogeneracji zasilanej ogniwami wodorowymi.

Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć również w filmie 🔽


Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Zamknij