Menu

Ruszył nabór wniosków do programu Czyste Powietrze dla powodzian

17 grudnia 2024

Właściciele domów uszkodzonych przez powódź już mogą składać wnioski o dofinansowanie ze specjalnej, skierowanej do powodzian edycji programu Czyste Powietrze. Nabór ruszył 12 grudnia 2024 i potrwa do końca marca 2025 lub do wyczerpania środków. Łączny budżet programu wynosi 300 milionów złotych, które można wykorzystać na termomodernizację budynków, wymianę źródła ciepła na nowoczesne i ekologiczne – np. kocioł gazowy lub pompę ciepła, albo instalację fotowoltaiki.

Więcej

Czy warto inwestować w kocioł na pellet? Co wybrać zamiast?

16 grudnia 2024

Kotły na pellet, jako źródło ciepła wykorzystujące biomasę, przez lata uchodziły za ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie. Jednak w praktyce ich użytkowanie wiąże się z pewnymi niedogodnościami, a spalanie drewna i jego pochodnych coraz częściej podlega krytyce ze względów środowiskowych. Dlatego alternatywą, która łączy wygodę, ekologię, a przede wszystkim efektywność, są gazowe kotły kondensacyjne.
Więcej

Kocioł dwufunkcyjny – co to jest, jak działa i gdzie się sprawdzi najlepiej?

16 grudnia 2024

Kocioł dwufunkcyjny to urządzenie grzewcze, które łączy funkcje ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody użytkowej. Jest to kompaktowe rozwiązanie, które znajduje zastosowanie szczególnie w mieszkaniach i małych domach jednorodzinnych. Jak działa kocioł dwufunkcyjny i czym różni się od kotła jednofunkcyjnego?

Więcej

Co ile lat należy wymienić kocioł gazowy?

16 grudnia 2024

Na żywotność kotła gazowego wpływa wiele czynników. Istotny wpływ na to, ile lat posłuży urządzenie, ma właściwe użytkowanie i regularny serwis. Dobrej jakości kocioł kondensacyjny może bezawaryjnie działać wiele lat.

Więcej

Czynniki chłodnicze do pomp ciepła

29 października 2024

Dostępne na rynku pompy ciepła wykorzystują do pracy różne czynniki chłodnicze. Rodzaj zastosowanego czynnika to kluczowy element, który wpływa na wydajność, ekologię oraz bezpieczeństwo całego systemu.  Stosowane obecnie w urządzeniach czynniki chłodnicze mają różny poziom efektywności energetycznej i oddziaływania na środowisko, dlatego od niektórych stopniowo się odchodzi. Co warto wiedzieć o czynnikach chłodniczych, wybierając pompę ciepła?

Więcej

Najczęstsze błędy przy eksploatacji systemów grzewczych zasilanych kotłem kondensacyjnym. Jak ich uniknąć?

29 października 2024

Sezon grzewczy to czas, kiedy kotły kondensacyjne są intensywnie użytkowane. Właściciele domów i mieszkań, dążąc do uzyskania optymalnej temperatury i minimalizacji kosztów, mogą jednak nieświadomie popełniać błędy, które obniżają efektywność systemu. Oto najczęstsze z nich oraz sposoby ich unikania:

Więcej

Instalacje solarne PV i PVT – co warto o nich wiedzieć, zalety

16 września 2024

Energia słoneczna zyskuje na popularności jako jedna z najczystszych i najbardziej zrównoważonych form energii odnawialnej. Na rynku dostępne są różne technologie wykorzystujące energię słoneczną, a wśród nich dwie najbardziej popularne to systemy fotowoltaiczne (PV) oraz hybrydowe systemy fotowoltaiczno-termiczne (PVT). Co warto o nich wiedzieć?
Więcej

Korzyści ze stosowania kotłów gazowych i fotowoltaiki

16 września 2024

Korzystanie z ekologicznych źródeł energii to konieczność z uwagi na zmiany klimatu i zanieczyszczenie powietrza. Na rynku istnieje już wiele rozwiązań, które pozwalają na pozyskiwanie energii elektrycznej oraz ciepła w sposób przyjazny dla środowiska. Przykład? Kotły gazowe współpracujące z instalacją fotowoltaiczną.
Więcej

Czy kocioł gazowy można podłączyć do starej instalacji?

3 września 2024

Kotły gazowe to rozwiązanie, które jest stosowane zarówno w nowych nieruchomościach, jak i w istniejących budynkach – na przykład podczas wymiany tak zwanych kopciuchów. Czy można podłączyć kocioł gazowy do starej instalacji? Oto odpowiedź i kilka przydatnych informacji na temat podłączenia tego urządzenia.

Więcej

Rozwiązania automatyki w branży grzewczej

3 września 2024

Automatyka odgrywa kluczową rolę we współczesnej branży grzewczej, przekształcając tradycyjne systemy ogrzewania w bardziej efektywne, oszczędne i ekologiczne rozwiązania. Zaawansowane technologie sterowania i monitorowania sprawiają, że nowoczesne systemy grzewcze są w stanie precyzyjnie dostosować się do zmieniających się warunków, co poprawia komfort użytkowników i przyczynia się do znaczących oszczędności energii i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.Więcej

Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Zamknij