Energia odnawialna: 5 powodów, by z niej korzystać
Zielona transformacja. To sformułowanie coraz częściej pojawia się w dyskusji o przyszłości energetyki. Dlaczego jest tak istotna? Jakie możliwości dają odnawialne źródła energii? Jak można je wykorzystywać w technologiach grzewczych?
- Redukcja emisji CO2 i innych szkodliwych dla środowiska substancji.
To jedna z głównych i najczęściej wymienianych zalet przejścia na zieloną energię. Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla to wyzwanie, które musimy podjąć, by zapewnić dobrą przyszłość naszej planecie. W szczególności dotyczy ono ogrzewania. Zastosowanie pomp ciepła, kotłów kondensacyjnych i połączenie ich z energią pozyskaną dzięki fotowoltaice może stanowić rozwiązanie, które będzie nie tylko przyjazne środowisku, ale także zapewni komfort ciepła w codziennym życiu.
- Niezależność.
Korzystając z odnawialnych źródeł energii, nie jesteśmy uzależnieni od wyczerpujących się zasobów. Wpływa to nie tylko na ryzyko związane z brakiem dostaw, ale także z rosnącymi cenami drewna czy węgla. OZE to dobre rozwiązanie również w świetle obecnej sytuacji geopolitycznej i problemów związanych z gazem. Decydując się na zieloną energię, zyskamy poczucie komfortu ze względu na niezależność od czynników zewnętrznych.
- Wysoka sprawność.
Jako alternatywę dla tradycyjnych źródeł ciepła często wymienia się ekologiczne kotły kondensacyjne (dostępne również w ofercie Termet). Jedną z ich największych zalet poza niską emisją szkodliwych substancji, jest bardzo wysoka sprawność, która sięga nawet do 109%, co jest możliwe dzięki intensywnej kondensacji. Więcej informacji o kotłach kondensacyjnych znajdziesz w zakładce Produkty.
- Automatyzacja procesu zarządzania ogrzewaniem.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań w pompach i kotłach grzewczych, zarządzanie ogrzewaniem domu może przebiegać zdalnie, na przykład przy pomocy aplikacji.
- Bezpieczeństwo.
Decydując się na wymianę tradycyjnego pieca na przykład na pompę ciepła, zyskujemy poczucie bezpieczeństwa. Nie musimy już martwić się o szczelność komina czy przechowywanie opału. Nie występuje również ryzyko zaczadzenia.